دورکننده انواع موش و سوسک التراسونیک


استفاده از امواج صوتی التراسونیک در صنعت کنترل موجودات موذی امری شناخته شده است. شدت و مدت کافی امواج صوتی التراسونیک می تواند به سیستم های عصبی و شنیداری اکثر حشرات و جوندگان حمله کند و آسیب برساند. آنها سعی می کنند از این صداها دور شوند و در محل نمانند. وقتی تمام مدت دستگاه ضد موش و سوسک التراسونیک کار می کند موجودات موذی تازه وارد نیز ظاهر نخواهند شد.
براساس سالها تجربه و تحقیق آزمایشگاهی دستگاه دورکننده انواع موش و سوسک التراسونیک طوری طراحی شده که انواع جوندگان ، موشها و برخی موجودات موذی دیگر را از منزل شما دور می کند.

ویژگی ها :

دورکننده انواع موش و سوسک التراسونیک ، فرکانس مستقیمی از 25000 هرتز تا 26000 هرتز برای 0.3 ثانیه در هر 4 ثانیه بطور متناوب منتشر می کند. این فرکانس اثر بدی روی موجودات موذی می گذارد و آنها هرگز به این سیگنالهای مواج منتشر شده توسط دستگاه عادت نخواهند کرد.
بعنوان مثال وقتی ضربه های ساعت هر ثانیه یک بار می زند افراد بعد از مدت معینی عادت می کنند. فرض کنید هر 4 ثانیه یکبار صدا تولید شود ، التراسونیک بعد از 4 ثانیه استراحت شما را دچار مشکل می کند. برای آن موجودات موذی ، شنیدن صدای التراسونیک برای 0.3 ثانیه بعد از 4 ثانیه استراحت حمله شدیدی به سیستم اعصاب و شنیداری ایجاد می کند هیچگاه به آن عادت نمی کنند و از محل خارج می گردند.
دستگاه از باتری 9V استفاده می کند. یک باتری آلکالین 9V باید برای 4 ماه استفاده 24 ساعته از دستگاه جوابگو باشد. دامنه مؤثر دستگاه برای موشها حدود 2000 فوت مربع ( 185 متر مربع ) بدون مانع است. بدلیل اینکه دستگاه از باتری استفاده می کند می توانید آن را در هر مکانی نصب کنید مخصوصاً کنج ها ، محلهای بدون خروجی دیوار ، مانند داخل گنجه یا کابینت ، لانه حیوانات و انبارها. بعلاوه دستگاه با جایگاه آویزی که دارد می تواند براحتی در هر محلی نصب شود و یا اینکه فقط روی کف قرار گیرد.
نصب باتری :

1- کاور زیر دستگاه را با چرخاندن آن در جهت خلاف عقربه های ساعت بردارید.
2- باتری آلکالین 9V را نصب کنید بطوریکه به رابط وصل شود و باتری را در محل مناسب قرار دهید.
3- کاور زیر دستگاه با چرخش در جهت عقربه های ساعت ببندید.
4- علامت لامپ حدوداً هر 4 ثانیه یکبار فلاش می زند تا بدانید دستگاه بطور صحیح کار می کند.
زمانیکه لامپ دیگر چشمک نزد بدانید زمان تعویض باتری رسیده است.


چگونگی نصب دستگاه :

محل نصب دستگاه دورکننده انواع موش و سوسک التراسونیک محدوده مؤثر را تغییر می دهد. بدلیل اینکه امواج التراسونیک نمی توانند از دیوار ، سقف و کف ها عبور کنند ، پیشنهاد می شود دستگاه را در اتاق بطرف بیرون قرار دهید و در هر اتاق یک دستگاه قرار دهید. چیزهایی که صدای معمولی را جذب می کنند صدای التراسونیک را نیز جذب می نمایند. سطوح سخت می توانند امواج التراسونیکی که از دستگاه منتشر می شود را در طول دیوارهای اتاق بصورت جهشی تا بالا منعکس کنند تا تمام سطح اتاق پر از صدای التراسونیک شود. عکسهای زیر نشان می دهد که دستگاه چگونه کار می کند.
سرعت کار دستگاه به سطح هجوم موجودات موذی بستگی دارد. معمولاً دستگاه می تواند در حدود دو هفته در منطقه مورد آزمایش با دورکننده انواع موش و سوسک التراسونیک اثر بگذارد. حفاظت کامل ممکن است تا چهار هفته زمان ببرد. در مناطقی با سطح بالای هجوم موجودات موذی کنترل شیمیایی اولیه منطقه ، سرعت به نتیجه رسیدن را بالا می برد.

توجه :

1- دستگاه را در معرض آب قرار ندهید.
2- به اجزای داخلی دستگاه دست نزنید و آنها تغییر ندهید.
3- دستگاه را روبروی اشیاء نرم قرار ندهید زیرا موج صدا را جذب می کنند.
4- فقط از باتری آلکالین 9V استفاده کنید. همیشه باتری قدیمی یا ضعیف را بموقع تعویض کنید.
5- پوشاندن یا رنگ کردن اسپیکر جلویی می تواند به دستگاه آسیب برساند و باعث بد عمل کردن دستگاه شود.

مشخصات :

ابعاد : 108m/m x 30m/m
دامنه فرکانس : 25000Hz – 26000Hz
دامنه عملکرد مؤثر : 25000sq. ft. بدون مانع
منبع برق : باتری 9V DC x 1
فشار صدای خروجی : 130dB ( میانگین )